B2B Şirketlerin Sosyal Medya Maceraları

B2B şirketlerin yaptığı işi anlaşılabilir hale getirmesi bazen oldukça zorlaşabiliyor. Sosyal medya kullanımı ise artık bir ihtiyaçken anlaşılmak daha da karmaşıklaşabiliyor. Ayrıca, sosyal medyada şirket büyüklüğü ile beğeni ve takipçi sayılarının yüksekliği doğru orantıda bir beklenti yaratıyor.

Konunun beğeni ve takipçi sayısıyla ilgili olan noktada bir parantez açmak isterim. Şirketler ve markalar bu anlamda yanlış bir beklenti içerisinde. ‘’Ne kadar çok post çıkarsam o kadar takipçim olur’’ mantığı ise oldukça geçmişte kalmış yöntem. Önemli olan çok fazla post çıkmak değil, kaliteli içerik paylaşmak. Kaliteli içeriklerle birlikte beğeni ve takipçi sayısı zaten organik bir şekilde artacaktır.

Gelelim konumuza, elbette B2B kendi içerisinde bir habitatı olan apayrı bir dünya. Fakat bizim için önemli olan iyi bir imaj yaratmak. Unutmamak gerekir ki sosyal medya, şirketlerin, markaların ve kişilerin birer vitrinidir. Bu durumda o vitrini daima güncel ve estetik tutmak gerekir. Doğru anlaşılmak, güven kazanmak bir yana, niş bir kitleye besleyici içerik üretmek başlı başına bir iştir.

Peki B2B’ler Sosyal Medyada Neler Yapabilir?

Bu sayede şirketler aktiflik kazanacak, potansiyel kitlenin ilgisini çekecek ve sosyal medya platformlarında yükselmeye başlayacaklardır.

 

No responses yet

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir