B2B Şirketlerde LinkedIn’in Önemi

LinkedIn, sosyal medya mecraları arasında en niş kitleye hitap eden kanal. Son dönemde ‘’Beyaz Yakalılar için Facebook’’ işlevi görse de şirketlerin kendi kültürlerini rahatlıkla anlatabildikleri, çalışanların kendi deneyimlerini paylaştıkları bir platform. Bu nedenle, LinkedIn şirketler için büyük bir önem taşıyor.

Peki LinkedIn’de B2B Şirketler Nasıl Öne Çıkar?

Öncelikle şirket sayfasını düzenleyerek işe başlayın. Bionuzdaki bilgilerin eksiksiz olduğuna emin olun. Şirket büyüklüğü, adres, web sitesi, endüstri, özelleştiğiniz alan vb. bölümler siz farkında olmasanız da şirketin değerini artıran elementler.

Makale Yayınlayın

Özelleştiğiniz konular hakkında makaleler yayınlayın. Bu sayede LinkedIn sayfanıza etkileşim çekerken, onu açık bir kaynak haline de getirmiş olacaksınız.

Çalışanlarınızı Influencer’a Dönüştürün

Bir şirket hakkındaki en doğru bilgi, çalışanlarının deneyimlerinden geçer. Bu nedenle çalışanların paylaştığı içerikler oldukça değerlidir. Çalışanlarınızdan bazılarını dönemsel olarak görevlendirerek şirket hakkında -tıpkı bir influencer gibi- paylaşımlar yapmalarını isteyebilirsiniz.

Anketlerden Destek Alın

Şirketin LinkedIn sayfasında ara sıra anket yayınlayarak ‘’fikirlerinizi önemsiyoruz’’ imajı verebilirsiniz. Konu olarak kişisel gelişim, şirketten beklentiler, çalışma düzeni, vb. seçebilirsiniz.

Çalışan Bildirimlerini Kullanın

Önemli bir içerik paylaştığınızda, LinkedIn’ de çalışanınız olarak görünen kişilere bildirim gönderin ve etkileşimi artırın.

Çalışanlarınıza bildirim göndermek için:
  • Sayfanız olarak paylaşımda bulunun.
  • Gönderinin sağ üst köşesindeki daha fazla düğmesini tıklayın.
  • Çalışanları bilgilendir’i seçin.

Siz de bu sayede şirketinizi LinkedIn’ de öne çıkarabilirsiniz!

Önceki yazımızı incelemek isteyebilirsiniz,

EVERGREEN CONTENT NEDİR?

3 Responses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir