5 Adımda Profesyonel Bir Instagram

Sosyal medya, özellikle de Instagram, sizin ya da markanızın vitrini gibidir. Özellikle belli bir ürün ya da bir hizmet satıyorsanız dikkat edilmesi gerekilen birçok husus var. Düşünün, bir profile ilk önce neye dikkat edersiniz? Ne sizin dikkatinizi çeker ve o profile girmeye karar verirsiniz? Aslında tüm bunlar saniyeler içinde gerçekleşir. Dolayısıyla kullanıcıları/potansiyel müşterileri çekmek için özenli davranmak gerekir.

1- Kullanıcı Adı

Kullanıcı adınızın yaptığınız işi net bir şekilde anlatması önemlidir. Kısa ve öz olması, az sembol kullanılması, varsa eğer dr. psk. gibi titrinizin de yer alması kullanıcılara daha fazla güven verecektir.

2- Bio Yazısı

Bio yazıları çoğu kişinin pek önem vermediği ama önemi yüksek noktalardan biri. Biolarda fazla emoji kullanmaktan kaçının. Birkaç madde olacak şekilde yaptığınız işi açıklayın. Varsa, web sitenizi muhakkak ekleyin. 

3- Profil Fotoğrafı

Profil fotoğrafınızda logonuzu ya da yüzünüzü kullanabilirsiniz. Eğer daha kurumsal bir yapı oluşturmak istiyorsanız logo kullanmak daha sağlıklı olacaktır. 

4- Fotoğrafların Kalitesi

Fotoğrafların/videoların kalitesi, rengi ve birbiriyle uyumu bu noktada çok önemli. Vsco, Adobe Lightroom vb. düzenleme programlarıyla fotoğraflarınızı canlandırabilir, bu sayede profilinizi daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. 

5- Grid Düzeni

Birinin profiline girdiğinizde göze en çok çarpan şeylerden biri grid düzenidir. Artık Grid’de tek template görmek sıkıcı bir hal aldı. Bu nedenle Canva gibi programlardan yararlanarak birden fazla templateler tercih edebilir ya da daha sade bir görüntü için fotoğrafları yalın haliyle de paylaşabilirsiniz. Görsel üstünde yazı kullanacaksanız bu yazıların okunacak kadar büyük olması yeterli olacaktır. 

Bu 5 madde ile siz de markanızın vitrinini rahatlıkla oluşturabilir, daha profesyonel bir dokunuş katabilirsiniz.

No responses yet

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir