WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp birkaç aydır mesajlara emojilerle tepki verme özellikleri üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ın üstünde çalıştığı bu yeni özellik, önümüzdeki dönemde kullanıcılara da sunulacak.

Whatsapp’ın yeni sürümünde yer alacak emojilerle tepki verme özelliği ile kullanıcılar, gelen mesaj ya da grup bildirimlerinin üzerine yerleştirilmiş emojilerle tepki verebilecek.

Bir diğer yandan bu tepkiler anonim olmayacak. Yani karşı taraftaki kullanıcı tepkinin kimden geldiğini görebilecek. Aynı zamanda bu tepkiler bildirim olarak iletilebilecek. Kullanıclar emojileri bildirim olarak alıp almamayı kendileri seçebilecek.

WhatsApp’ın yeni sürümünde yer alması beklenen bu özellik, Facebook Messenger ve Instagram uygulamalarında halihazırda kullanılıyor. Geçtiğimiz aylarda Twitter da benzer bir özellikle gündeme gelmişti.

Test aşamasında olan özellik onaylanırsa WhatsApp’ın yeni sürümüyle kullanıcıların kullanımına açılacak. Yeni sürümde bu özellik yer alırsa varsayılan olarak aktif olacak, istenirse sonra da “Ayarlar” altındaki tepki bildirimleri bölümünden devre dışı bırakılabilecek.

No responses yet

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir