Instagram, 2022 Yılının Tahmini Trendler Raporunu Yayınladı!

Instagram, genç kitlelerde yeniden bağlantı kurabilmek, kültürel etkilerin sahip olduğu konumun önemini vurgulamak ve markaların ve pazarlamacıların önemli değişimlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla; çeşitli kategorilerde yükselen trendleri vurgulayan 2022 için bir tahmin eğilimleri raporu yayınladı.

Instagramın açıklamasına göre:

“Bu raporu oluşturmak için müzik, moda, içerik üreticileri ve ünlüler, güzellik, sosyal adalet ve çok daha fazlası dahil olmak üzere kategorilerde yükselen Instagram trendleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Gen-Z’nin zihnine dokunduk. Eğitime nasıl yaklaştıklarını ve “kariyer” fikrini yeniden tanımlamaktan, modayı maksimalist hale getirmekten, geleceğe odaklanan bu kitleler, sürekli olarak yaşamak istedikleri gerçekliği yaratıyorlar.”

Kitschy Retro tarzında sunulan raporun tasarımı, Instagram’ın bu süreçteki rolünün altını çizmek amacıyla pop kültürü değişimlerine ve trendlerine bağlanmaktadır.

13 sayfalık rapor, gıda, sağlıklı yaşamlar, meemler, moda ve güzellik gibi çeşitli alanlardaki önemli eğilimleri vurgulamaktadır.

Raporda da görebileceğiniz gibi, vurgulanan her konu kullanım eğilimleri ve davranışları hakkında veri içgörüleri içerirken, izlenecek önemli içerik üreticilere de işaret eder.

Ayrıca, Instagram’ın genişleyen pazarlama dünyasında bir başka önemli unsur olan alışverişin geleceği hakkında özel bir bölüm de var.

Yazılı rapora ek olarak, Instagram çeşitli türlerdeki ilgili etkileyicilerle bir dizi video görüşmesi de yayınladı.

Tabii ki, TikTok şimdi tartışmasız web kültürü trendlerinde lider, ancak Instagram kendi başına kültürel bir güç olmaya devam ediyor ve yeni yıl için kendi yaklaşımınızı ve stratejinizi göz önünde bulundurarak çeşitli unsurlara dikkat etmek gerekir.

Instagram’ın 2022 Trendler Raporu’nu buradan inceleyebilirsiniz.

Tags:

No responses yet

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir